کنفرانس سالانه گوگل در 2018


زمان انتشار: جمعه 08 تیر 1397

امتیاز: 5   از   5   توسط   2   کاربر


کنفرانس سالانه گوگل در IO 2018

 

همزمان با برگزاری یازدهمین کنفرانس سالانه گوگل I / O ، زمان خوبی برای اشاره به برخی از نکات برجسته است.

 

آنچه در I / O انجام دادیم


این رویداد یک راه عالی برای دیدار با بسیاری از افراد بزرگ از جوامع مختلف در سراسر جهان، مبادله ایده ها و جمع آوری بازخورد بود. علاوه بر بسیاری از جلسات بزرگ وب، کار گاه و ساعتها کار اداری، چندین مورد را با مجموعه در دو جلسه ویژه ی جستجو به اشتراک گذاشتیم:
•    ارائه وب سایت های قابل جستجو با جاوا اسکریپت با حضور جان مولر و تام گرینوی

•    ایجاد یک وب سایت موفق با جستجوی Google با حضور ماریا مؤا و جان مولر

جلسات شامل راه اندازی گزارش خطا جاوااسکریپت در ابزار تست موبایلی، رندر دینامیکی (در مورد جزئیات بیشتر در یک پست آینده صحبت خواهیم کرد) و توضیح اینکه چگونه CMS می تواند از API های نمایه سازی و کنسول جستجو برای فراهم سازی بینش  برای کاربران استفاده کند بود. به عنوان مثال، Wix  به کاربران اجازه می دهد صفحه اصلی خود را برای ایندکس ارسال کنند و بلافاصله آن را در نتایج جستجو مشاهده کنند و Squarespace یک گزارش کلمات کلیدی جستجوی در گوگل برای کمک به مدیران وب طراحی کرده تا بفهمد که کاربران در آینده چه چیزهایی را جست و جو می کنند.

در طول این رویداد، کنسول جستجو جدید را نیز در منطقه Sandbox  مردم ارائه کردیم تا آن را امتحان کنند خوشحالیم که بازخورد مثبت زیادی دریافت کردیم، از مردمی که در مورد گزارش وضعیت AMP  در مورد سئو سایت هیجان زده بودن که چگونه محتوای خود برای جستجو بهبود دهند.

 

کارگاه های برنامه نویسی، مطالعات موردی و موارد دیگر

ما کارگاه داده ساختاریافته را ارائه دادیم که قدم به قدم افزودن و آزمایش داده های ساختاریافته را به شما آموزش می دهد. ما واقعا خوشحال شدیم که دیدیم که این یکی از 20 کارگاه برجسته شد که در I / O کامل شده است. اگر می خواهید در مورد مزایای استفاده از داده های ساختار یافته بیشتر بیاموزید، نمونه مطالعات را بررسی کنید.

 

طراحی سایت

 

در طول ساعتها کار اداری حضوری، ما شاهد علاقه زیاد کاربران نسبت به HTTPS، ایندکس اول موبایل،  AMP و بسیاری از موضوعات دیگر بودیم. ساعتها کار اداری حضوری اوقات شگفت انگیزی در کنار گپ و گفت ماهانه ما در ساعات اداری با وب مسترها بود. سوالات و نظرات ما به ما کمک می کند تا مستندات و ابزار خود را با شفاف سازی بیشتر و راحت تر کردن استفاده از آنها برای همه افراد بهبود ببخشیم.

 

نکات برجسته و ایده های اصلی

  • ما همچنین چند نکته کلیدی را تکرار کردیم که توسعه دهندگان وب هنگام طراحی وب سایت باید در نظر داشته باشند، از جمله :
  •  ایندکس و رندر در یک زمان اتفاق نمی افتد. ممکن است رندر را به زمان بعد موکول کنیم
  •  اطمینان حاصل کنید که محتوایی که جستجو می کنید، دارای metadata وضعیت HTTP صحیح و  canonical tag دارد.
  • مسیریابی مبتنی بر هشتگ ( URL های دارای "#") باید به نفع API  تاریخچه  جاوا اسکریپت در اپلیکیشن های تک صفحه کنار گذاشته شود.
  • لینک ها باید یک ویژگی href داشته باشند که به یک URL اشاره می کند، تا  Googlebot بتواند لینک ها را به درستی پیگیری کند.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایندکس، رندر پویا و عیب یابی سایت خود حتما این گفت و گو را تماشا کنید. اگر می خواهید به عنوان یک توسعه دهنده CMS یا نویسنده موضوع یا داده های ساخت یافته بیشتر بدانید،  این گفت و گو را تماشا کنید.
از دیدار با برخی از شما در I / O و همچنین رویدادهای گسترده I / O جهانی و به اشتراک گذاری آخرین تحولات در جستجو با شما خوشحال شدیم . برای اینکه همچنان با ما در تماس باشید، به تالار گفتگو وب مستر بپیوندید یا ما را در توییتر،  گوگل پلاس  و یوتیوب دنبال کنید.


ارسال شده توسط مارتین  اسپلیت، تحلیلگر روندهای مدیریت وب

 

متن اصلی مقالا را می تونید در وبلاگ گوگل بخوانید